Steve Hansen sa skláňa pred érou dominancie Nového Zélandu

26 decembra 2020

Uzavreli All Blacks a urobili tak od chvíle, keď sa zápas začal, keď Anglicko nechystalo pre nikoho urobiť krok späť.

Na voze nebol zaradený spätný chod a po odštartovaní do začali zápas na polovici svojich súperov, strelili pokus v priebehu 98 sekúnd a držitelia, ktorí na majstrovstvách sveta neprehrali od roku 2007 a ktorých predchádzajúca prehra s tímom, ktorý nebol hostiteľom Bet 365 podujatia, bola v roku 1999, nedokázali sformulovať odpoveď. Brilantné Anglicko si zaslúžilo zvíťaziť – neboli sme dosť dobrí, hovorí Hansen. Prečítajte si viac

Nestáva sa často, aby bol Nový Zéland premyslený, ale pri pokuse sa rozhodol pre štyri cieľové čiary. aby ovládli vnímanú silu Anglicka, prehrali bitku na podlahe s Tomom Currym, ktorý má o sebe viac ako s nádychom Richieho McCawa, a Samom Underhillom, pričom tiež zlyhali v zostave, kde sa voľne potuloval Maro Itoje a keď All Blacks vyhrali hod, ktorý sabotoval ich mul.

Nový Zéland mal malú loptičku rk s a ešte menej to bolo rýchle a použiteľné.Anglicko dokázalo zúžiť bod svojho útoku, ale pri niekoľkých príležitostiach dosiahli hráči All Blacks šírkové nosiče a boli uvedení do kontaktu v majstrovskom obrannom prejave.

Boli chvíle, keď to vyzeralo, akoby malo Anglicko navyše človek, ktorý vzhľadom na multidimenzionálnu povahu Itoje, útočník, ktorý vyniká vo všetkom, čo robí, mali svojím spôsobom.

Eddie Jones strávil týždeň tvorbou titulkov, od rozprávania o špiónoch až po zosmiešňovanie servilnej povahy novozélandských rugbyových médií.Ukázalo sa, ako sa frustrácia zmenila na zúfalstvo, keď sa vedúci tím svetového rebríčka vzdialil na druhom mieste vo fyzickej súťaži, kde Underhill udával tón tým, že vrazil do Kierana Reada a priviedol novozélandského kapitána, ktorý týždeň predtým potĺkal Írsko, k chvenie, okamžité zastavenie zápasu. Facebook Twitter Pinterest po semifinále odmietol All Blacks. Fotografia: Tom Jenkins / The Observer

Hansen, ktorý dúfal, že svoju medzinárodnú trénerskú kariéru ukončí skôr v sobotňajšom finále ako v piatkovom play-off, bol porazený veľkodušne, keď sa anketára čudovalo, či je tu iba Anglicko. hladný po víťazstve. „Ak chceš vzdelanie v ragby, choď von a dám ti jedno,“ povedal. „Je neuctivé tvrdiť, že sa všetci čierni objavili, že nepociťujú hlad.“Hrali sme tím, ktorý bol tak zúfalý, že sme vyhrali svetový pohár, a neboli sme dosť dobrí. “Najvýznamnejší navijak Mara Itojeho pre jedného hráča dáva Anglicku smer k dokonalosti | Andy Bull Prečítajte si viac

Zďaleka nie dosť dobré. Bola to najväčšia porážka Nového Zélandu v zápase, kde nedostali červenú kartu, pretože prehrali s Anglickom v Twickenhame v roku 2012 a vládla strašidelná symetria s jednou z ich ďalších semifinálových prehier, s Austráliou v roku 2003 v Sydney. Wallabies trénoval Eddie Jones a trénerom All Blacks bol John Mitchell, ktorý je v súčasnosti obrancom Anglicka.

Rovnako ako v Anglicku, aj tentoraz začala Austrália rázne a predčasne skórovala dopredu 7: 0. . Potom to bolo 10: 0 a 13: 0, kým sa Nový Zéland pokúsil urobiť 13: 7.Nasledovali ďalšie dva austrálske tresty za skóre 19: 7, a tým sa to tu skončilo.

Jones pred touto hrou, ako opakoval tento týždeň, povedal, že aby ste porazili All Blacks, musíte túto hru zvládnuť. od začiatku im ich vyštvať z cesty a nepustiť ich.

Ktoré Anglicko urobilo, dominovalo v obrane a podnikalo v útoku. Mali zamietnuté dva pokusy a trikrát sa vykašľali na držanie lopty u svojich súperov 22.Nelichotilo by im to, keby zdvojnásobili svoje skóre a udržali si koncentráciu v bode v druhej polovici, keď držitelia museli opustiť zvyšky opatrnosti a spustiť všetko odkiaľkoľvek.

Vyskytli sa ozveny o víťazstve Japonska nad Írskom, keď Jones uviedol, že zápas plánoval už viac ako dva roky, keď vedel, že Anglicko je na kolízii s Novým Zélandom, zatiaľ čo ich súperi mali týždeň na prípravu.

Hansen uznal, že a keď odchádzal z mediálnej konferencie, unavene kráčal dlhou chodbou ruka v ruke s Readom, s úctou kývli miestnymi dobrovoľníkmi strážiacimi vstupy, dvaja bojovníci popreli konečné dobytie, ale ktorých stopa v hre zostáva nezmazateľná.