„SuperSwiss“ Roger Federer je pripravený uvoľniť zbrane na Australian Open

11 Apr 2020

Bezpochyby budú nadšení, keď ho sledujú, ako sa hrá spolu so Spider-Manom ​​a ďalšími komiksovými ľudmi v zábavnej hit-upu, ktorý prilákal omnoho väčší dav ako vzrušujúci trojmiestny výjazd Bernarda Tomica z kvalifikačný turnaj na kurte 8S lenivými prstami vysielajúcimi výstrahy o jadrových raketách na Havaji je upokojujúce byť v prítomnosti tenisového hráča, ktorý by mohol pravdepodobne zachrániť planétu, ak je to potrebné. Austrálsky Open 2018: päť na sledovanie mužských singlov Prečítajte si viac

Pokiaľ ide o víťazstvo na veľkých tenisových turnajoch, Federer stále dokáže v 36. roku spojiť prepustený milost spokojného štvorčlenného otca a neúnavnú vášeň muža, ktorý bol majstrom väčšiny svojej kariéry.

Teraz sa musí sústrediť na začatie obhajoby svojho titulu Australian Open proti Aljaz Bedene (predtým Welwyn Garden City, neskôr opäť Slovinsku), a bolo zdôraznené, že jeho Bet365 protivník nezískal ani jednu zmienku počas Federerovho zbalenia tlačová konferencia v nedeľu popoludní.

Málokto si myslí, že Bedene, umiestnená na 51. mieste na svete, bude rušiť vesmír, keď SuperSwiss rozvinie svoje zbrane na Rod Laver Arena v utorok, aby spustil kampaň, ktorú najuznávanejší sudcovia, ktorých počíta, vyvrcholí jeho druhý triumf back-to-back h a jeho 20. major.Federer v rozhovore so svojim prispôsobeným kráľovským vzduchom dal zhromaždeným hackom ďalšiu majstrovskú triedu v obmedzenej svätosti, ale urobil niekoľko pozorovaní peňazí o hre a jej armáde zranených vojakov.

Na otázku, či si myslí, že ide o tekutinu, vznášajúci sa štýl a prirodzený atleticizmus mu poskytli výhodu oproti zjavnejším fyzickým „základným brúskam“ – Andy Murray (boj proti boju), Novak Djokovic (vyzbrojený novým chráničom lakťa) a Stan Wawrinka (majiteľ jedného spoľahlivého kolena) – zduril.Ako zdôraznil, bojoval aj s týmto zápasom, keď vyhral tento titul pred rokom po siedmich mesiacoch so zviazaným kolenom.

„Mimosezóna je tvrdšia ako hranie turnajov – pre mňa “povedal o svojom režime mimo súdu. „V mimosezóne tvrdo pracujem na vytvorení základne, ktorá mi bude dobre slúžiť počas celej sezóny, a potom prepracujem základný čas a čas znova počas celej sezóny. Myslím si, že je to veľmi dôležité.

„Útok na tenis má tiež na tele veľa opotrebenia,“ povedal o svojom obrátení k nájazdu na sieť v posledných sezónach, „pretože veľmi výbušný je niečo, čo veľká výzva. Hranie viac reaktívnej hry je možno fyzickejšie v tom zmysle, že hráte dlhšie zhromaždenia, trávite viac času na kurte, ale vždy je to rovnaké.Je to podobný rytmus. V tomto smere sa toho veľa nedeje.

„Hovoríme o tom, že Murray a Djokovic sú brúskami [myslím si však, že v skutočnosti hrajú dosť agresívne. Aby som bol úprimný, všetci to robia. Dokonca aj Rafa [Nadal] stojí normálne bližšie k základnej línii ako kedykoľvek predtým.

„Zranenia sa môžu vyskytnúť v jedinom Bet365 okamihu, keď prídete zo služby. Ako sa to stalo? Niekedy to jednoducho nevieš. Niekedy je nevysvetliteľné, ako dôjde k určitým zraneniam.

„Vo svojom živote som hral tisíce zápasov a som si istý, že som počas svojej kariéry mal šťastie. Ale niekedy si musíte vziať minútu a porozprávať sa s tímom o tom: napríklad, ako sa chystáme priblížiť k týmto nasledujúcim trom mesiacom, budúci rok, nasledujúci deň.Všetko musí byť dokonale naplánované, aby sa predišlo čo najväčšiemu počtu zranení. “

Na číslach na ňom záleží. Federer a Nadal sú jedinými hráčmi v žrebovaní, ktoré súťažia o prvé miesto vo svetovom rebríčku: Španiel si ponechá korunu, ak dosiahne štvrťfinále, ale Federer si musí zachovať svoj titul. Nikto nie je v tom lepší.

Ani s jeho rovesníkmi bojujúcimi len o to, aby sa dostali na súd, nebude to ľahké. Federer vyhral v roku 2017 dva údery, pretože dokázal svoj dvorný čas a svoju energiu k dokonalosti. Preskočil hlinu a pravdepodobne sa už v Rolande Garrosovi už neuvidí. Videl, ako sa Djokovič a Murray zrútili vo Wimbledone, a on zarobil peniaze, keď sa vo finále utiekol beh Marin Cilic.Federer si zaslúžil všetko, čo dosiahol, pretože sa tak usilovne snaží dosiahnuť.

Vyhral päť veľkých spoločností v Melbourne a je pohodlný v meste, kde má mimo hry veľa priateľov. Ak sa Federer líši od mnohých hráčov, vytvára priestor okolo neho, ktorý vyzerá ako normálnosť.

Ako zdôraznil: „Mám veľkú rodinu. Na všetkých týchto udalostiach sa znovu stretávam s známymi tvárami, pretože som počas svojej kariéry získal toľko priateľov. Som tak šťastný, že sa vraciam späť do Melbourne, vidím všetkých mojich priateľov, ktorí tu žijú v Melbourne.

„Je pekné, že to nikdy nie je preč, zábavný aspekt potešenia z cestovania, ktorý sa vracia späť do Austrálie. , Moja žena je neuveriteľne podporná. Je to vôbec najlepší? Nie som si istý.Práve teraz je to určite veľa zábavy. “

Keď sa služba skončila, novinár – možno zaostrený alebo ešte oslnený – narazil hlavou na nízko visiacu kameru a spadol na zem. , Neexistuje koniec pre mužskú veľkoleposť? SuperSwiss: hrdina pre naše časy, prepadnuté hacky, malé deti a…možno nie pre tých, ktorí sa ho snažia priviesť sem dole počas nasledujúcich štrnástich dní.