Kolář bol rád, že jeho chyba pri góle Nice slávistu nezlomila

29 novembra 2020

Brankár Slavie Ondřej Kolář si vydýchol, že jeho chyba, po ktorej hráči Nice v stretnutí 4. kola základnej skupiny Európskej ligy zrovnali na 1: 1, Pražanmi nezlomila. Vršovický celok si rýchlo vzal vedenie späť a zápas vo Francúzsku nakoniec vyhral 3: 1. Podľa Kolářa Slávisti ukázali, ako silným tímom sú.

Nice zrovnala po hodine hry, keď Kolář zbytočne vybehol. „Bola to moja jasná chyba. Išiel som tam s tým, že som myslel, že ‚Olie‘ (Olayinka) zaspal, a chcel som pomôcť tímu. Ten hráč tam bol rýchlejšie a pri mojej smole to precedil medzi mojimi nohami. Potom sa to odrazilo k hráčovi, ktorý upratoval do prázdnej bránky, „povedal Kolář v nahrávke pre médiá.

Slavia ale za štyri minúty vďaka Petrovi Olayinkovi domácim znova odskočila a v 75. minúte stanovil konečný výsledok Abdallah Sima. „Som rád, že nás tento moment nezlomil. Zápas sme zvládli a ukázali, že sme silné mužstvo,“ uviedol dvadsaťšesťročný rodák z Liberca.

Zverenci trénera Jindřicha Trpišovského zdolali Nice aj v druhom vzájomnom zápase. Prvý duel vyhrali v Edene 3: 2. „Víťazstvo si všetci veľmi vážime. Išli sme do zápasu s rešpektom. Doma sme ich porazili, ale vedeli sme, že je to nesmierne ťažký súper. Dneska sa nám podarilo niečo neuveriteľného. Poraziť tento tím dvakrát sa často nestáva,“ konštatoval Kolář, ktorý v okolí Nice vyrastal.

Nadchla ho úvodný trefa zo 14. minúty, strela Ondreja Lingra z diaľky nechytateľne vplával do horného rohu bránky. „Keď som videl, odkiaľ strieľa, tak som si hovoril, že je blázon. Mohol prihrať, premeškal to, ale potom vystrelil a neuveriteľne to tam zapadlo. Myslím si, že sa mu muselo uľaviť, pretože ani neviem, ako to tam zapadlo, „vyhlásil Kolář.

„Balon letel päť metrov nad bránu a nakoniec tam spadol neskutočne, ani neviem ako. Zaslúžia si to, je to poctivý chlapec a má výborné zakončenie. Myslím si však, že aj on sám vie, že to bolo šťastie,“ dodal dvojnásobný majster 22Bet ligy so Slaviou.

Pražania vyhrali v Európskej lige tretíkrát za sebou a výrazne sa priblížili postupu do jarnej vyraďovacej fázy. Rovnako ako Leverkusen majú dve kolá pred koncom deväť bodov, zatiaľ čo Nice s Beer sevo po troch.