Nováčik Djokovič po stretnutí vyvoláva obavy z revolty hráčov

11 Apr 2020

Novák Djokovič na základe rád niektorých zainteresovaných poradcov v budúcom roku bojuje za bojkot hráčov na Australian Open, ako aj za vytvorenie odtrhávacej únie a ukončenie rovnakej odmeny pre mužov a ženy v Grand Slam turnaja. sa tu objavili v pondelok večer po stretnutí napätých hráčov pred turnajom v piatok, počas ktorého boli správcom zdvorilo zdvorilé dvere po načrtnutí svojich plánov do budúcnosti.Djokovič, ktorý je predsedom rady hráčov, bol sprevádzaný austrálskym právnikom a vzal mikrofón, aby predložil svoje ultimátum asi 150 hráčom v rebríčku. Len málo ľudí bolo pripravených na to, čo im povedal, a príbeh odvtedy dominoval v šatni, ako aj v zasadacej miestnosti.

Niektorí hráči sú strážení za Djokovičom, ktorý požadoval výrazné zvýšenie finančných prostriedkov, aby poskytoval hráčom. s spravodlivejším podielom na zisku z turnajov. Andy Murray, ktorý bol na tomto stretnutí a je majstrom práv žien v tenise, sa neustále stavia proti myšlienke, že by mal existovať dvojstupňový systém peňazí.Podporuje zvýšenie distribúcie zdrojov medzi hráčmi s nižším postavením, ktoré by vyplynuli zo zvýšených cien, rovnako ako Rafael Nadal a Roger Federer – aj keď Švajčiar, model diplomacie, je menej nadšený priamou výzvou pre Bet365 turnaj a funkcionárov. , Edmund v piatich sériách) trval na tom: „Bola to diskusia – viac ako to. Bolo to krátke.Momentálne na to nie je veľa podstaty. “

Pocit je, že neexistuje dostatočná podpora pre hodnotenie toho, čo sa javí ako nesprávne načasované povstanie, aj keď existuje základný prvok Robin Hood na šírenie bohatstva; hráči nad 150 vo svetovom rebríčku sú veľmi zlé vzťahy tých, ktorí sú na vrchole, niektorí zarábajú trochu viac ako dosť, aby zostali na Tour.

Zdá sa, že širšia škoda je spôsobená podozrením, že Združenie tenisových profesionálov, ich riadiaci orgán, je v konflikte, pretože záujmy turnajov sú často prvoradé.Djokovic nebol včera k dispozícii na pripomienkovanie a ATP ani tenisová Austrália sa touto otázkou nezaoberajú, kým neobdrží potvrdenie zo strany samotného Djokoviča.

Americký Ryan Harrison, ktorý porazil Dudiho Sela v piatich sériách dňa jeden však uviedol: „Turnaje reprezentujú aj jediní ľudia, ktorí nás zastupujú [ATP]. Bolo by dobré mať nejakú formu zastúpenia, ktorá nemá zaujatosť na druhej strane – nie že by sme niekedy boli proti turnajom. Keď sa však snažíme získať viac peňazí o ceny alebo o plánovaní alebo podobne, mať zmysel mať hlas pre seba dáva zmysel. “Novak Djokovic vyzerá pripravený na rock, ale vylepšená servisná akcia je netestovaná | Kevin Mitchell Prečítajte si viac

Harrison, ktorý sa umiestnil na 45. mieste na svete, zarobil za Tour sedem rokov 3,6 milióna dolárov.Dodal: „Myslím si, že je potrebné urobiť veľký prípad [za viac peňazí z výhry], pokiaľ ide o percento [z príjmov z turnajov]. Vyrábame naozaj dobré peniaze v tenise, ale zároveň sa z hľadiska profesionálneho športovca nedá porovnávať s ostatnými. Ak vidíte hráča NBA alebo NFL, na svojom bankovom účte si myslíte sedem čísel. Nemyslím si, že to platí aj pre [niektorých hráčov, ktorí robia hlavnú remízu na Grand Slams.

„Mohlo by to tak byť, ak Grand Slams pokračuje v ťahoch, ktoré tu podľa mňa začali. v Austrálii, pretože Craig Tiley odviedol úžasnú prácu tým, že je najviac pro-hráčom [riaditeľ turnaja].Stanovil si štandard. “

Napriek tomu Djokovic bojuje s vedením hry napriek – zárukám od Craiga Tileyho, riaditeľa turnaja, ktorý sa tu v priebehu nasledujúcich piatich alebo šiestich rokov zdvojnásobí na viac. ako 57 miliónov GBP. “Je naštvaný, ak si myslí, že sa to podarí,” povedal jeden správca Guardianovi. “To nedáva zmysel.”

Djokovic, ktorý získal tento titul šesťkrát a vracia sa z zranenia lakťa, ktoré ho odvrátilo od jeho prehry vo Wimbledone v júli minulého roku, prijal radu austrálskeho profesora práva dobre oboznámení s odborovým právom, pravdepodobne z dôvodu, že pracovné Bet365 zákony tu uprednostňujú pracovníkov viac ako v iných krajinách.Je to pochybné tvrdenie.

Bývalý svet č. 1, ktorý sem nasadil 14. miesto pri svojom návrate na turné, žije v Monte Carle bez dane a bol prvým hráčom, ktorý v kariére dosiahol 100 miliónov dolárov. 2016, zdá sa však, že medzi multimilionármi na turné by bolo potrebné získať viac ako 7% výnosov, ktoré sa v súčasnosti dostávajú do cesty. Mnoho popredných hráčov považuje svoju odmenu za prekážku iným športom, najmä golfu.Golf však môže svojich bohatých konkurentov priviesť na stovky vhodných miest po celom svete, zatiaľ čo tenisové turnaje majú len niekoľko uznávaných pracovných miest:: Wimbledon, Flushing Meadows, Roland Garros a Melbourne, spolu s ďalšími na okruhu ATP Masters

Pojem tenis by sa mohol rozdeliť podľa rodových línií, je nepravdepodobné, že by získal trakciu medzi sponzormi, televíznymi manažérmi alebo fanúšikmi. Nezdá sa však, že Djokovič má náladu na upokojenie.